Határtalanul!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett „Határtalanul!” pályázat támogatásával a Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 21 hetedik osztályos diákja, 2 kísérő tanárral, a ráckeresztúri iskola 30 tanulójával együtt fedezte fel Felvidék nevezetességeit 2017. szeptember 18. és 20. között.

A három napon csodálatos tájakat, középkori hangulatú óvárosokat, magyar vonatkozású emlékeket kerestünk fel. Utunk során megtekintettük Selmecbánya, Körmöcbánya, Besztercebánya, Lőcse, Kassa nevezetességeit. Az iskolai tananyagból ismert történelmi személyiségek emlékhelyeinek megtekintése egy életre szóló élményt jelentett a tanulók és a felnőttek számára egyaránt.

A kiutazók 2 805 000 Ft támogatásban részesültek, amely az utazás, a szállás, étkezés, belépők költségét fedezte.