III. Jótékonysági Futás

nyertesekÁprilis 9-re szerveztük meg a III. Jótékonysági futásunkat az iskola diákönkormányzata javára. Ebben az évben az eddigieknél is nagyobb összefogást tapasztalhattunk: a Tordasi Futóklub, az iskola dolgozói, az önkormányzat, a szülők és a gyerekek, illetve a tordasi lakosok (sőt, voltak nem tordasi segítők is!)- mindenki sokat tett a sikerért.

Hatalmas segítség volt, hogy ki tudtuk használni a kerékpárút adta lehetőségeket. Így a 2 és a 6 km útvonala adott volt. Idén Szabó Attilának köszönhettük a kihívásokkal teli 13 km-es pályát, és köszönhetően az óvodának, azt sem kellett főútra kivinni.
A három távon összesen 220 nevezőt nem riasztott vissza a rossz idő. A péntek éjszakai eső leginkább a 13 km-en futókat érintette kellemetlenül: a pálya egy része szinte járhatatlanul sáros volt. Ők azonban rendíthetetlenül neveztek, és hősiesen végigfutottak. (Nagyon kellemes meglepetés volt számukra az öreghegyi frissítőállomás, amiről előzetesen csak sejtéseik voltak. )
Akik pedig nem futottak, vagy túl voltak a futáson, azok sem unatkoztak. A kicsik rövidtávú futáson, sportvetélkedőn vehettek részt, lehetett pónizni, íjászkodni, illetve a meghívott fellépők (akik közül többen szintén iskolánk tanulói) igen színvonalas műsort biztosítottak. Felléptek a Zoltán Erika Tánciskola, a Dance Studio Nagy-Kuthy növendékei, illetve Valkó Bianka kápráztatta el a közönséget.

Hogy a futók hogyan látták a rendezvényt, arról ők maguk írtak (csak néhány idézet a teljesség igénye nélkül):

„Mi csak idén debütáltunk Nálatok, de az is biztos, hogy nem ez volt az utolsó! Köszönjük szépen ezt a szuper versenyt! Külön köszönet az egyedi érmekért a célcsomagokban!” (a gyerekek alkotásai- a szerk.)

„Köszönöm a rendezést, és nagyon jó volt nálatok futni. A frissítő pontok is jók voltak. Gazdák a helyükön, és láttam, energiapótlásra is volt lehetőség. A segítők tényleg kedvesek voltak, és elláttak némi infóval is a következő szakaszról: "Vigyázz csúszik!" És valóban. Sár, dagonya és mosoly, ezt ússzam meg! Megvolt. Elértem a betont, ahol újabb frissítés, és végre volt szőlőcukor, és csoki. Életmentő volt számomra. A befutó már csak levezetésre volt nekem jó, de volt benne kicsi verseny is, hiszen beértek, és meg kellett küzdenem a 13. helyért. Jó volt az ellátás is :) Jövőre találkozunk! Mert Tordason futni jó!”
„Nagyon szépen köszönjük a kitűnő szervezést! Az egész család fantasztikusat futott. Nagyon jól éreztük magunkat, jövőre is megyünk!”
„Nagyon jó, baráti, családias hangulatú, szuper versenyt hoztatok össze! Remek útmutatók, jelölések, frissítések! Gratulálok, és köszönjük a szervezőknek!”

(Máli Réka)

III. Jótékonysági Futás Tordas - Eredmények