MŰVÉSZETOKTATÁS HÍREI

Csodálatos élményben volt részünk október 2-án, szombaton. Népzenész növendékeink vettek részt a XIV. ORSZÁGOS NÉPZENEI TALÁLKOZÓN BONYHÁDON. A szereplő gyermekek mindegyike elismeréssel tért haza.
Az első csoport Dunántúli dallamokat játszott: Turú András és Szilágyi Szabolcs hegedűn, Konczos Vince brácsán, Somlói Tamás bőgőn, közreműködtek énekes lányok Antal Luca, Benkei Sára és Szabó Imola. Ez a csapat kiemelt nívódíjban részesült.
Szólóban indult Sárossy Gyula, moldvai dallamokat játszott furulyán, kísérték Nagy Zsolt tanár úr kobozzal és Somlói Tamás dobon. Gyuszi nívódíjban részesült. Második csapatunk Kalotaszegi dallamokat adott elő, Erdélyi Kristóf hegedűn, Kerényi Tamás brácsán, Somlói Tamás bőgőn, kik dicséretes oklevéllel tértek haza.
Felkészítő tanárok: Domak Anikó, Kovács Márton, Nagy Zsolt, köszönjük minőségi munkájukat!
A szülők érdeklődése és segítsége nélkül sem jöhetett volna létre ez a felejthetetlen nap. Ők szállították autókkal a gyermekeket és a tanárokat. Lelkesítő jelenlétük megnyugtatta, oldotta a kis zenészeinkben a feszültséget: Somlóiné Tusnády Paula, Benkei Tamás, Turú Gábor, Tomai Zita, Szilágyi József, Vámos Nóra, Wágner Anikó, Kerényi Csaba, Salamon Sarolta, Sárossy Gyuláné, Téglás Melinda.

Azt gondoljuk, Tordas ismét gyarapodik, tehetséges muzsikáló fiatalokkal!

Ismételten minden érdeklődőt szeretettel várunk a VIII. Szűcs Béla néptánc, népzenei, kézműves táborba az őszi szünetben november 2-6. között. Esti külön programok: kedd nyitó kiállítás és táncház, szerda zenész növendékeink bemutatója, szerda filmvetítés és a Tűz Lángja zenekar koncertje, csütörtök DŰVŐ zenekari koncert és záró táncház.

Hasznos linkek

Don Bosco Nővérek

Magyar Katolikus Egyház

Szalézi Ifjúsági mozgalom

Szaléziak

Tordasi Gyermekekért Alapítvány

Az alapítvány célja az iskolai nevelő-, oktató és alkotó munka, szabadidős tevékenységek tartalmi és tárgyi feltételeinek javítása, korszerűsítése.

Cím: Tordas, Köztársaság út 1.

Adószám: 18759716-1-07
Bankszámlaszám: 57800040-110057694

Website Security Test