Kirándulás Gyimesbe

„A pünkösd újszövetségi egyházi ünnep, amelyen a kereszténység a Szentlélek eljövetelének emlékét ünnepli meg. A Szentlélek ezen a napon jött el Jézus Krisztus és a Krisztusi Egyház anyjára, legszentebb Szűz Máriára, valamint az apostolokra, aki ezt a napot új tartalommal töltötte meg a keresztények számára.”

 

 

Pünkösdi kirándulásunk 2010. május 21-25. között zajlott. 37 fős csapatunkat a Gyimesközéploki-Hidegségi testvériskola látta vendégül, családoknál kaptunk szállást és szeretetteljes fogadtatást.  A kirándulást már évek óta tervezgettük, úti célunk a pünkösdi csíksomlyói búcsú és az ezeréves határ rendezvényein való részvétel, természetesen Az iskolai testvérkapcsolat ápolása mellett.
A legszemléletesebb, legtömörebb élménybeszámolót diákunk, Falusi Csenge fogalmazta meg:
„Én csak annyit írok: nagyon jól éreztem magam. A sok séta, szórakozás nagyon jó volt. Reggelente mikor kiléptem az ajtón, mindig áradt belém a friss levegő. Ott nem voltak rossz napjaim, csak jók. A táj gyönyörű volt és szerintem még a legtermészet-gyűlölőbb ember is észreveszi a tájat, mert ott csak kedves és jó emberek vannak, rosszak nincsenek!”

Röviden a tordasi vendégek programjáról:
2010. május 21. – péntek
- délután érkeznek a vendégek, elhelyezés a családoknál
- pihenés, szabad program, ismerkedés a szállásadókkal
2010. május 22. – szombat
-09:00 – órakor a bükkhavasi iskolától indul az autóbusz a többi tordasival és vendéglátóval Somlyóra, a pünkösdi búcsúra, parkolás Delne és Pálfalva között
-17:00 – órakor indul az autóbusz haza felé, mindenkivel aki Somlyóra ment
2010. május 23. – vasárnap
-09:00 – órakor a bükkhavasi iskolától indul az autóbusz a vendégekkel és vendéglátókkal Gyimesbükkre     az ezer éves határhoz    
-15:00 – órakor indul az autóbusz vissza Hidegségre
-18:00 - órakor a bükkhavasi iskolától indul az autóbusz a vendégekkel és vendéglátókkal Gyimesbükkre –  19 órától kezdődő KORMORÁN koncertre
-21:30 – indul az autóbusz haza
2010. május 24. – hétfő
-08:00 – órakor indul a hidegségi keresztalja haza a Megállóról, mindenki becsatlakozik útközben
-11:00 – szentmise a bükkhavasi templomban, utána előadás a templom mellett: Gyimesi lakodalmas, ezt követi a közös ebéd majd tánc
- 20:00 órakor indulnak haza a vendégek

Köszönjük Rácz Árpád igazgató úrnak a szervezést és a tartalmas tájékoztatást, túravezetést. Visszavárjuk testvériskolánkat Tordason! Nem utolsóként köszönet az anyagi támogatásért a szülőknek (részvételi díjak), a Tordasért Közalapítványnak és a Rákóczi Szövetségnek.

Hasznos linkek

Don Bosco Nővérek

Magyar Katolikus Egyház

Szalézi Ifjúsági mozgalom

Szaléziak

Tordasi Gyermekekért Alapítvány

Az alapítvány célja az iskolai nevelő-, oktató és alkotó munka, szabadidős tevékenységek tartalmi és tárgyi feltételeinek javítása, korszerűsítése.

Cím: Tordas, Köztársaság út 1.

Adószám: 18759716-1-07
Bankszámlaszám: 57800040-110057694

Website Security Test