2024. április 26. Ma Ervin napja van

Iskolai hírek, 2021 június

ISKOLAI HÍREK

„Ne tégy semmit mások kárára,

Örülj a mások szerencséjének,

indítson meg az elesettek balsorsa, és mindig tartogass egy könnycseppet a szívedben az arra rászorulóknak…

Ne feledd: emberhez méltóan kell élned, hogy méltó légy e magas cím viselésére…”

/Seneca/

Visszatért az élet az iskola falai közé.

Április 19-én elsőként az alsó tagozatosok töltötték meg élettel az üres épületet, majd május 10-én megérkeztek felsőseink is, s kezdetét vette a majdnem megszokott élet az iskolában.

Rendezvényeink egyelőre nincsenek, a közös programok elmaradnak, csak a legszükségesebbekre szorítkozunk.

Szerencsére végzős diákjaink felvételi vizsgái lezajlottak, legtöbben már az értesítéseket is megkapták a sikeres felvételről.

Online módon ugyan, de a leendő első osztályosok beiratkozása is megtörtént, a 2021-2022-es tanévet 34 kisdiák fogja megkezdeni két osztályban.

A tanító nénik meglátogatják a kicsiket az óvodában, majd egy későbbi időpontban fogadjuk őket az iskolában egy rövid ismerkedésre, betekintésre az iskolai életbe.

Május 12-én a Diákönkormányzat néhány képviselőjével elhelyeztük iskolánk emlékkoszorúját Sajnovics János szobránál. Iskolánk névadója május 12-én született, minden évben emlékezni szoktunk Tordas neves szülöttére.

Sor került május 19-én az Országos Idegen nyelvi mérésre 6. és 8. évfolyamon, majd május 26-án az Országos Kompetenciamérés lebonyolítására szintén a 6. és 8. évfolyamokon.

Május 28-tól megkezdődtek a művészeti iskola hagyományos zenei vizsgái, a jelenlegi helyzetben szülők részvétele nélkül.

Május végén, június elején zajlanak az osztálykirándulások. A járványhelyzet most egynapos kirándulásokat tesz lehetővé. Igyekszik mindenki a legjobb helyeket megtalálni, s kellő tartalommal megtölteni, hogy szép élménnyel gazdagodjanak diákjaink.

Alig visszatértünk, próbáltuk pótolni az esetleges elmaradásokat, máris az év végi dolgozatok, felmérések kerültek előtérbe, hiszen hamarosan sor kerül a tanulók értékelésére, a tanév végi zárásokra. Reméljük, hogy a több, mint egy éve tartó nem mindennapi helyzet csak kevésbé befolyásolta diákjaink teljesítményét, s mindenkinek minél kevesebb sérüléssel sikerült túljutni a nem könnyű élethelyzeten.

Utolsó héten azért szeretnénk a gyerekeknek egy kis meglepetést tartogatni Gyermeknap és a Kedvencek napja alkalmából a DÖK szervezésében.

Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás napja alkamából iskolánk is részt vesz a tisztelgő koszorúzáson, a megemlékezésen az Emlékparkban.

Utolsó tanítási napunk június 15. kedd lesz.

Tanévzáró ünnepélyünket június 18-án tartjuk.

Délelőtt 9 órai kezdettel az alsó tagozat számára az iskola udvarán, majd délután 5 órai kezdettel végzős diákjaink ballagására és ünnepélyes tanévzárásra kerül sor.

Szeretettel várunk minden kedves szülőt és vendéget.

Mindenki előtt bizonyára ismeretes, hogy Kosaras Péter Ákos igazgató úr április 16-án elköszönt iskolánktól, már korábban beszámoltam erről. Április 19-től Balogh Zoltán igazgató úr vette át az intézmény irányítását.

Sok sikert kívánunk munkájában.

Ismét búcsúzunk, s búcsúznak tőlünk az általános iskolát befejező diákjaink. Kívánjuk, hogy találják meg mindannyian útjukat az életben, álmaik váljanak valóra, s legyenek sikeres, boldog felnőttek.

Nyári táborokat hirdetünk meg, kérjük figyeljék iskolánk honlapját, ahol részletes tájékoztatást kapnak az időpontokról, a szervezésről.

Szeretném mindenkinek megköszönni az egész évben végzett kitartó munkáját. A rendkívüli helyzet mindenkitől rendkívüli türelmet követelt, persze nem ment mindig minden zökkenőmentesen, de ez volt a cél. Köszönjük a szülőknek is a megértést, támogatást, senkinek nem volt könnyű dolga, feladata, beleértve diákjainkat is, akiknek szintén nem volt egyszerű alkalmazkodni ehhez a különleges helyzethez. Szeretettel gratulálok mindenkinek, akinek sikerült szép eredményeket elérni így is, a nehéz helyzethez alkalmazkodva.

Reméljük, hogy szebb napok várnak már ránk, nyugodtabb, csendesebb élet.

Kívánok mindenkinek jó pihenést, szép nyarat, sok szép élményt, s jó egészséget!

Szeretettel:

Somfai Sándorné

Kedves ballagó diákjaink!

Útravalóul fogadjátok szeretettel:

„Úgy kell, hogy te is értsd, nem éltél hiába,

Az a hely, ahol élsz, világnak világa,

Az égig érő fának, ha nem nő újra ága,

Úgy élj, hogy te legyél virágnak virága.”

/Demjén Ferenc/