Áprilisi hírek

További versenyeken szerepeltünk szép eredményekkel, és büszkék vagyunk tanítványainkra.

Székesfehérváron a Hétvezér Általános Iskolában szervezett „Világnyelvész” elnevezésű angol nyelvi csapatverseny 2. fordulójában 5. helyezést értek el tanítványaink.

Válon a Vajda Napok keretében meghirdetett versmondó versenyen:

Pók Zsófia 7.b  osztályos. tanítványunk III. helyezést,

Kolozsvári Panna 4.b  osztályos  tanítványunk II. helyezést,

Erdei Áron 1.a  osztályos  tanítványunk III. helyezést 

értek el. Gratulálunk.

A meghirdetett Rajzpályázaton:

Takács Barnabás 3.a  osztályos  tanítványunk II.

Albert Sára 3.a  osztályos  tanítványunk III.

helyezettek lettek. Nekik is gratulálunk.

Lezajlottak a „Nyílt napok” iskolánkban.

Meglátogattuk az óvodában a leendő első osztályosokat. Várjuk őket szeretettel majd május hónapban iskolai látogatásra, illetve a későbbiekben köszöntjük őket az iskolai közösségben.

Április 11-én a Költészet Napja alkalmából ünnepélyes versmondó versenyt rendeztünk iskolánkban. Ismét sok diákunk készült, szebbnél-szebb verseket hallgathattunk meg. Az eredmények a következők:

1. osztály:

I. Erdei Áron 1.a

Láng Emese 1.b

Farkas Hanna Gyúró

II. Völgyi Zselyke 1.a

Péter Borbála 1.b

Simon Emma Gyúró

III: Csoma Gábor 1.a

Kása Viola Réka 1.b

Kondor Ádám Gyúró

A zsűri Különdíját kapták:

Kenyér Roland 1.a

Tőzsér Nóra 1.a 

Kovács Dániel 1.b

Kalamár Tekla 1.b

Áldott Levente Gyúró

Horváth Bence Gyúró  

 

2. osztály

I. Széll Bernadett 2.a

Szente Natália Gyúró

II. Kesztler Réka 2.a

Fiedler Szintia Gyúró

III. Hómann Jakab 2.b

Baranyai Orsolya Gyúró

Különdíj:

Szilassy Dorottya 2.a

Tóth Simon 2.b

 

3. osztály

I. Kokavecz Eszter 3.a

Kovács Bence 3.b

Kenyér Kornélia 3.b

II. Nagy Bíborka 3.a

Kerényi Kristóf 3.b

Gyugyi Bori Gyúró

III. Balog Adél 3.a

Péter Szabolcs 3.b

Landenberger Luca 3.b

Kiemelt különdíjat : Tódor Benedek 3.b

Antoni-Teket Zsombor Gyúró kaptak.

4.osztály eredményei:

I. Láng Eszter 4.a

Kalocsai Márk 4.b

II. Könyves Zoltán 4.a

Feldhoffer Boglárka 4.b

III. Kerényi Balázs 4.a

Tóth Boglárka 4.b

Különdíjat:

Diósi Csenge 4.a

Süller Flóra 4.a

Kolozsvári Panna 4.b tanulók kaptak.

5-6. osztályok kategóriában:

I. Kokavecz Ádám 6.b

II. Tódor Álmos 5.b

Tóth Levente 5.a

III. Ulrich Marcell 5.b

Tóth Johanna 6.a

Végh Jázmin 6.b

Különdíj: Hajbin Sára 6.a

 

7-8.osztályok kategóriában:

I. Petz Ilona Sára 7.a

Pók Zsófia 7.b

II. -

III. Simon Olivér 8.a

Tóth Szilvia 8.a

A zsűri KÜLÖNDÍJÁT :

Lezsák Botond 7.b

Schachay Viktória 8.a

Szentandrássy Viktória 8.b osztályos tanulók kapták.

Valamennyi versenyzőnek gratulálunk a színvonalas felkészüléshez, a szép eredményekhez.

 

Április 20-2l. az iskolai beiratkozás időpontjai. Erről bővebben az iskola honlapján tájékozódhatnak.

A tavaszi szünet után május első napjaiban köszöntjük az édesanyákat és nagymamákat.

Fogadóórán várjuk a kedves szülőket május 8 – 9-én. 

Május 17-én 6., 8. osztályos tanítványaink Idegen nyelvi mérésben vesznek részt, majd ezt követi számukra az Országos Kompetencia mérésben való részvétel május 24-én.

Mindenkinek kitartást, jó munkát, szorgalmat és sikereket kívánok.

 

Somfai Sándorné  

 

Beiratkozás a 2017/2018-as tanévre

Hirdetmény az általános iskolai beiratkozásról

Versenyeredményeink

Március hónapban zajlottak a területi, megyei versenyek, melyeken, -mint minden évben most is- igyekeztünk részt venni, készülni, képviselni iskolánkat.

A Váli Vajda János Általános Iskola területi matematika versenyt hirdetett alsó és felső tagozat számára.

Eredményeink:

Alsó tagozatból:

Szabó Csaba Dániel 2.a osztályos tanuló 2. helyezést

Völgyi Bulcsú 3.b osztályos tanuló 3. helyezést ért  el.

 

Felső tagozatból:

Tóth Kata Martina 5.b  7. 

Ulrich Marcell 5.b 11. 

Tóth Anikó 6.b 4. 

Antal Réka 6.b 12. 

Ulrich Bence 7.b 6. 

Lezsák Botond 7.b 11.

Gál Anna 8.a 14.

Farkas Bálint 8.b 3. helyezést értek el.

 

Szintén Válban rendezték meg a területi szavalóversenyt, ahol Kokavecz Eszter 3.a osztályos tanulónk KÜLÖNDÍJAT kapott.

Tóth Anikó 6.b osztályos tanuló az „Orchidea” elnevezésű matematika versenyen 100%-os teljesítménnyel, megyei I. helyezés alapján  az országos döntőbe jutott.

 

Pázmándon a „Kempelen Napok” keretében meghirdetett területi versenyeken is nagyon szép eredményeket értünk el, dicséretesen teljesítettek  kis tanítványaink.

A matematika versenyen a következő helyezések születtek:

Szabó Csaba Dániel 1.a I. helyezett

Völgyi Bulcsú 3.b I. helyezett

Szabó Levente 4.a I. helyezett

Szabó-Komoróczki Csenge 2.b 3.

Szabó Huba 3.a 12.

Pleszkó Ákos 1.b 16. helyezettek lettek.

Részt vettünk a Simonyi Zsigmond elnevezésű megyei szintű helyesírási versenyen.

Eredményeink:

Tóth Anikó 6.b I. helyezett

Petz Ilona Sára 7.a 9. helyezett

Pók Zsófia 7.b 20.hely

Gadcsenkó Liza 7.b 22. hely

Gál Anna 8.a 17. hely

 

Székesfehérváron került megrendezésre a „Mezőföld Virágai” elnevezésű megyei néptáncverseny. Iskolánkból a részt vevő öt pár közül négy pár megkapta a

 „Mezőföld Virága”minősítést. Gratulálunk az elért eredményekhez.

Diósi Csenge - Kerényi Balázs

Kuti Eszter – Kerényi Kristóf

Kokavecz Eszter – Turu Gergely

Varga Lotti – Frey Dávid

(Nagy Bíborka – Péter Szabolcs)

 

Tóth Anikó képviseli iskolánkat az országos Kárpát-medencei helyesírási versenyen, reméljük szép eredménnyel.

 Sok sikert kívánunk, az elért eredményekhez pedig gratulálunk tanítványainknak, illetve az őket felkészítő pedagógusoknak.

 

Iskolavezetés

Nyílt napok 2017

NYÍLT NAPOK AZ ISKOLÁBAN 

2017. április 4 – 5. 

 

2017. ÁPRILIS 4. - KEDD

8.00  – SZÜLŐI FÓRUM AZ ISKOLA AULÁJÁBAN ÉS A HITOKTATÁSBAN RÉSZTVEVŐ EGYHÁZAK BEMUTATKOZÁSA

8.55 – 11.40 LÁTOGATHATÓ TANÍTÁSI ÓRÁK

2. órában látogatható: 

1.A.osztály – magyar – Homoki Zsuzsanna 

1.B. osztály – magyar – Marton Gabriella 

2.B.osztály –magyar – Szabóné Hegedűs Mónika 

3.A.osztály – magyar – Horváth Györgyi 

3.B. osztály – magyar – Boleradszki Edina

4.A.osztály – magyar – Lövei Eszter

6.B.osztály – magyar – Varga Szabolcsné

7.osztály bontott csoport – angol – Máli Réka (7.A.terme)

7. osztály bontott csoport – matematika – Gyarmatiné Stampel Erzsébet – (7.B. terme)

 

3.órában látogatható:

1.A.osztály – matematika – Homoki Zsuzsanna 

1.B.osztály – matematika – Marton Gabriella 

2.A.osztály – magyar – Pók Endréné 

4.A.osztály – matematika – Lövei Eszter

5.A. osztály – természetismeret – Hajdu Edit

5.B.osztály – magyar – Dizseri – Kiss Borbála 

7.B.osztály – testnevelés – Hüber – Gerberich Erika

 

4.órában látogatható:

2.A.osztály – matematika – Pók Endréné

2.B.osztály – matematika – Szabóné Hegedűs Mónika

3.A.osztály – környezetismeret – Horváth Györgyi

4.A.osztály – testnevelés (Judo) – Kalamár Domokos - tornaterem

4.B.osztály – matematika – Németh Hanna 

5.A.osztály – matematika – Csernelyné Tengely Ágnes

5.B.osztály – matematika – Gyarmatiné Stampel Erzsébet

6.A. osztály – magyar – Varga Szabolcsné

8.B.osztály – történelem – Both Edina

 

2017. ÁPRILIS 5. – SZERDA

8.00 – 10.40  LÁTOGATHATÓ TANÍTÁSI ÓRÁK

1.órában látogatható:

1.A.osztály – magyar – Homoki Zsuzsanna 

1.B. osztály – magyar – Marton Gabriella 

2.A.osztály – magyar - Pók Endréné

2.B. osztály –– matematika – Szabóné Hegedűs Mónika 

3.A.osztály – matematika – Horváth Györgyi

4.A.osztály – angol – Máli Réka

4.B.osztály – magyar – Somfai Sándorné

5.A.osztály – hon és népismeret – Fazekasné Domak Anikó

5.B.osztály – történelem – Both Edina

6.A.osztály – angol – Pap Andrea

6.B.osztály – matematika – Csernelyné Tengely Ágnes

8.B.osztály – magyar – Horváth Erika 

 

2.órában látogatható:

1.A.osztály – matematika – Homoki Zsuzsanna 

1.B.osztály – matematika – Marton Gabriella

2.A.osztály – matematika - Pók Endréné

2.B.osztály – magyar – Szabóné Hegedűs Mónika 

3.A.osztály – magyar – Horváth Györgyi  

6.A.osztály – ének – Fazekasné Domak Anikó 

7.B.osztály – fizika – Vinisné Hegedűs Jolán

 

3.órában látogatható:

3.B. osztály – matematika – Boleradszki Edina

4.A.osztály – környezetismeret – Lövei Eszter

4.B. osztály – angol – Máli Réka

6.A.osztály – matematika – Zámbó Ildikó

6.B. osztály – angol – Pap Andrea

7.A. osztály – kémia – Gyarmatiné Stampel Erzsébet

7.B. osztály – földrajz – Hajdu Edit

8.A.osztály – magyar – Horváth Erika

 

A MŰVÉSZETI ISKOLA ÓRÁI MINDKÉT NAPON FOLYAMATOSAN LÁTOGATHATÓAK!

SZERETETTEL VÁRUNK MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT!

Januári hírek

Iskolánk diákjai és dolgozói nevében boldog, egészségben és szeretetben eltelő új évet kívánok az újság minden olvasójának iskolánk diákjai és dolgozói nevében.

Lezajlott a felső tagozatban a „Szép magyar beszéd” verseny.
Az I. helyezést elért tanítványaink képviselik iskolánkat a megyei versenyen, reméljük szép eredménnyel.

5-6. osztályos kategóriában:
I. helyezett Tóth Kata Martina 5.b osztályos
II. helyezett Sármay Fanni 5.b osztályos
III. helyezett Radics Mira 6.a osztályos és
Hajbin Sára 6.a osztályos tanulók.

Különdíjat kapott: László Keve Csongor 5.b osztályos és
Keleti Krisztián 6.b osztályos tanulók.

7-8. osztályos kategóriában:
I. helyezett Pók Zsófia 7.b osztályos és
Petz Ilona Sára 7.a osztályos
II. helyezett Gladcsenkó Liza 7.b osztályos
Schachay Viktória 8.a osztályos és
Tóth Szilvia 8.a osztályos tanulók.
III. helyezett Sugár Anna Lili 7.a osztályos és
Gladcsenkó Fanni 7.a osztályos tanulók.

A zsűri különdíját és dicséretét:
Szentandrássy Ildikó 8.b osztályos,
Simon Olivér 8.a osztályos és
Csillag Zoé 7.a osztályos tanulók kapták.
Gratulálunk a szép eredményekhez.

- Január 16-val kezdődően zajlott a Művészeti Iskola növendékeinek félévi vizsgája.
- Január 23-án emlékeztünk a Magyar Kultúra Napjának ünnepére az iskolában.
- Január 20. az I. félév vége, január 27-én kiosztottuk a félévi bizonyítványokat.
- Január 25-én zajlott iskolánkban a Fejér Megyei Népdaléneklési Verseny területi
döntője.

Szülői értekezleteket tartunk február 6-án és 7-én, értékelve az I. félév eredményeit.
- Február 10-én lesz a télűző farsangi karnevál, külön az alsó és külön a felső tagozat
számára.
- Február 16-17-én iskolai szünet lesz.
-
A nyolcadik osztályosaink nehéz időszak előtt állnak.
Továbbtanulási jelentkezési lapjaikat kell a kiválasztott intézménybe elküldeni, és vár rájuk egy komoly megmérettetés, a felvételi vizsga.
Sok sikert kívánunk nekik az elkövetkező időszakhoz.

Mindenkinek erőt, egészséget és kitartást kívánunk a továbbiakban.
Somfai Sándorné
ig.h.

DSCF2057 DSCF2025

Tordasi Gyermekekért Alapítvány

Az alapítvány célja az iskolai nevelő-, oktató és alkotó munka, szabadidős tevékenységek tartalmi és tárgyi feltételeinek javítása, korszerűsítése.

Cím: Tordas, Köztársaság út 1.

Adószám: 18759716-1-07

Website Security Test