Májusi hírek

Közeledik a tanév vége, sokasodnak a feladatok, a tennivalók. Bővelkedünk programokban, versenyekben, közelednek a tanév végi kirándulások, majd az év végi zárások, s észrevétlenül ismét itt a nyár.

Nagyon sok területi, megyei, sőt országos versenyen is részt vettünk, erről folyamatosan mindig igyekeztünk beszámolni. Ha már nem sikerült az újság határidejébe beférkőzni, akkor a honlapon voltak megtalálhatók a versenyeken elért szép eredményeink.

Ami még kimaradt:

Ercsiben megrendezett matematika csapatversenyen

II. helyezést ért el a

6. b osztály: Antal Réka, Tóth Anikó, Jámbor Angéla, Keleti Krisztián

8. osztály: Gál Anna, Tóth Viola, Kesztler Dorottya, Farkas Bálint

IV. helyezést pedig az

5.a osztály: Gál Zsófia, Benkő Gréta, Márhoffer Barbara, Sümegi Dorottya

7. osztály: Ulrich Bence, Lezsák Botond, Kiglics Barnabás, Ispán Martin

A „TUDÁSBAJNOKSÁG” megyei döntőjén az alábbi eredmények születtek:

Kokavecz Ádám László  6. b osztályos tanulónk történelemből 2. helyezett lett, természetismeretből 7. helyezett.

Kokavecz Eszter, 3.a osztályos tanulónk irodalom, szövegértésből 11.

Völgyi Bulcsú, 3.b osztályos tanulónk környezetismeretből 12., matematikából 46. lett.

A Chernel István Természettudományi Verseny megyei döntőn:

Pók Zsófia, 7.b osztályos tanuló 3. helyezést ért el.

K&H Vigyázz! Kész, pénz! pénzügyi vetélkedő győri középdöntőjén a 2.a osztály csapata 5. helyezést ért el. A csapat tagjai: Albert András, Botta Ábel, Feldhoffer Mátyás, Szabó Csaba, Széll Bernadett

A futóverseny eredményei, melyet Válban rendeztek meg:

Kenyér Kornélia, 3.b I.

Szalféter-Torcom Nadin, 5.b I.

Botta Borbála, 7.a II.

Frey Domonkos, 3.a III.

Tóth Boglárka , 4.b III.

Az Értelmi Fogyatékosok Otthonában rendezett rajzpályázat díjazottjai:

Frey Domonkos 3.a

Nagy Nina 3.a

Schachay Viktória 8.a

Pesthy Júlia 7.a

Országh János Dorián 3.a

Kokavecz Eszter 3.a

Sümegi Dorottya 5.a

Márhoffer Barbara 5.a

Szeretettel vártuk és köszöntöttük az édesanyákat és a nagymamákat iskolánkban – Anyák napja alkalmából.

Fogadóórán vártuk a kedves szülőket a tanév befejezése előtt még egy tájékozódó beszélgetésre, illetve kirándulások kapcsán szülői értekezletre.

Május 17-én ismét 6. és 8. osztályosaink Idegen nyelvi országos mérésben vettek részt, majd május 24-én ugyanezen évfolyamok az Országos Kompetencia mérésben kell, hogy jeleskedjenek.

A művészeti iskola növendékei tanáraik irányításával ismét „Hangszerbemutatót” tartottak az iskolában, óvodában. Egy kis ízelítő, kedvcsináló a művészeti munkából.

Május 22-vel megkezdődnek a művészeti tagozatosok év végi vizsgái.

Május vége tájékán és június elején az osztályok tanulmányi kirándulásokra mennek:

1.a  és 1.b május 24. Csiki pihenő

2.a  és 2.b május 31. Budapest

június 14. Visegrád

3.a és 3.b május 24. Mogyoród

4.a és 4.b május19-20. Bakony

5.a és 5.b június 6. Herend, Veszprém

5.b június 2. Székesfehérvár

6.a és 6.b május 25. Eger

7.a és 7.b május 26. Pécs

8.a és 8.b május 25-26 Keszthely

Várjuk szeretettel az óvoda nagycsoportosait május 29-én az iskolában.

A tanító nénik is felkeresik őket az óvodában egy kis ismerkedésre, majd június 6-án megtartják a leendő első osztályosok szülői értekezletét.

Június 2-án a Nemzeti Összetartozás Napját ünnepeljük, várunk mindenkit a Művelődési Házba az ünnepélyes megemlékezésre és előadásra.

Június 3-án az I. világháborús emlékmű avató ünnepségére kerül sor, majd ezt követi a Sportpályán a művészeti iskola diákjainak ünnepélyes  záróvizsgája.

Június 12-vel kezdődő hét 3. napjában Sportnap, Kedvencek napja, Egészségnap programjai várják diákjainkat.

Utolsó tanítási napunk június 15. lesz. Ünnepélyes tanévzárónkat, illetve a ballagást június 16-án 17 órai kezdettel tartjuk, melyre mindenkit szeretettel várunk.

Iskolánk nevében szeretném megköszönni a Szülői Munkaközösség tagjainak egész éves munkáját, az SZMK elnökének szervező tevékenységét. Köszönöm minden kedves szülőnek a türelmet, a segítő szándékot, az odafigyelést és együttműködést. Külön tisztelettel köszönöm meg mindezt a ballagó 8. osztályosok szüleinek, akik közül többen már nem lesznek kapcsolatban iskolánkkal.

Ballagó diákjainknak kívánok sok sikert az új iskolájukban, jó pihenést a nyárra, majd eredményes munkát, sikereket.

Kívánok mindenkinek nagyon szép nyarat, sok szép élményt, jó pihenést, s viszontlátást szeptemberben.

Búcsúzóul ballagó diákjainknak:

„Az élet értelme, azt hiszem, az élet maga,

mert nélküled szegényebb lenne a világ.

Amit te adsz, csak te adhatod,

nem pótolhat téged senki más.

Add hát, magad, adj szívből és igazán,

mert e Földnek szüksége van rád.”

(Ismeretlen szerző)

Somfai Sándorné