Decemberi hírek

15540766 654332874738198 1596861037457028572 oA december hónap is a versenyek jegyében zajlott.
Részt vettünk Kápolnásnyéken a „Névadónk hava” keretében meghirdetett matematika területi versenyen.
Takács Barnabás 3.a osztályos tanuló IV.
Völgyi Bulcsú 3.b osztályos tanuló VI. helyezést ért el.

Szavalóversenyen is képviseltük iskolánkat.
Balog Adél 3.a osztályos tanuló
Tóth Betti Anna 4.b osztályos tanuló II. helyezést ért el
Széll Bernadett 2.a osztályos tanuló pedig III. helyezett lett.
Gratulálunk.
Székesfehérváron meghirdetett megyei szintű szavalóversenyen:
Kokavecz Eszter 3.a osztályos tanuló és
Diósi Csenge 4.b osztályos tanulók képviselték iskolánkat.
Dicséret illeti őket.
Felső tagozatosaink is részt vettek Kápolnásnyéken a „Névadónk hava” címmel megrendezett megyei szintű matematika versenyen, ahol:
Tóth Kata Martina 5.a osztályos tanuló II.
Antal Réka 6.a osztályos tanuló pedig III. helyezést ért el.
Székesfehérváron a „Láng Hugo” elnevezésű megyei szintű matematika versenyen évfolyamonként 60 versenyző indult. Iskolánkból
Ulrich Marcell 5.b osztályos tanuló 10. helyezett
Tóth Anikó 6.b osztályos tanuló szintén 10. helyezett lett.

Gratulálunk a szép eredményekhez.
December 6-án megérkezett a Mikulás. A kicsiknek a Művelődési Házba, a nagyoknak az iskolába hozta ajándékát. Köszönjük.
Az osztályok többsége ellátogatott Tárnokra az „Üveggömb gyárba”, ahol megnézhették és maguk is készíthettek karácsonyi üvegdíszeket, valamint vásárlásra is volt lehetőségük.
December 9-én Suli-buliban szórakozhattak kicsik és nagyok a „Keresd a Mikulást” jegyében.
December 15-én lezajlott a felső tagozatosok „Szép kiejtési versenye”.
16-án pedig az elmúlt évek sikereihez igazodva „Karácsonyi bolhapiacot” szerveztünk, ahol a gyerekek kicserélhették, árulhatták portékáikat. Mindez a karácsony hangulatában és jegyében zajlott.
December 19-én a Tordasi Színjátszó Társulat iskolánkban bemutatta Jókai Mór: Melyiket a kilenc közül? című karácsonyi jelenetét.
Egy kis tanulság szeretetből, és példaadás a családi összetartozásról és annak fontosságáról.
December 20. az utolsó tanítási a nap a szünet előtt. Reggel meggyújtjuk az utolsó gyertyát, majd az 1. osztályosok ünnepi műsorát láthatjuk.
A baptista gyülekezet karácsonyi vendégműsorával befejeződik a 2016-os esztendő iskolánkban.
Köszönöm mindenkinek a segítő szándékú munkáját és hozzáállását, a sok szülői segítséget az év folyamán.
Iskolánk nevében kívánok mindenkinek áldott, békés, boldog karácsonyt, nagyon boldog egészségben és szeretetben eltelő új esztendőt.
Somfai Sándorné
ig.h.