Iskolai hírek 2019. október

ISKOLAI HÍREK

Alig kezdődött el a 2019/2020-as tanév, máris október vége felé járunk, túl vagyunk a tanév kezdetének nehézségein.

Lezajlottak a szülői értekezletek, újraszerveződött a Szülői közösség, melynek elnöki tisztjét Kiss Krisztina látja el ettől a tanévtől kezdődően. Köszönjük Simon Andrea volt elnök segítségét, munkáját.

Szeptember 15. és 20. között iskolánk 7. osztályos diákjai a Határtalanul program keretében Gyimesben tölthettek egy csodálatos hetet, megcsodálva Székelyföld nevezetesebb helyeit.

„Zöld fa” elnevezésű projekt keretében 40 diákunk különleges programon vehetett részt, erről részletesen egy külön írásban számolunk be.

Ünnepeltük a Zene Világnapját, emlékeztünk a Népmese Napjára, s az Október 6-i eseményekre iskolai kiállítás keretében.

Október 22-én 6 órai kezdettel iskolánk tanulói Both Edina és Fersch Andrea tanárnők szervezésében méltó módon emlékeznek az 1956.október 23-i eseményekre. Az ünnepi műsor helyszíne a Hangya Művelődési Ház.

Október 28-tól  kezdődik az őszi szünet, a szünet után november 4-én jövünk ismét iskolába.

November hónap legjelesebb eseménye a Tordasi Gyermekekért Alapítvány Jótékonysági iskolai bálja lesz, melynek helyszíne ismételten a Szociális Otthon étterme. Ezen a bálon hagyomány szerint végzős diákjaink nyitótánca az est fénypontja, de más színes műsorral, finom vacsorával, jó zenével gondoskodunk a kellemes hangulatról. A bál bevételét iskolánk diákjainak támogatására fordítjuk.

Aki teheti, jöjjön, mindenki megérdemel egy felhőtlen kikapcsolódást, egy kellemes estét.

A vacsorajegyeket, illetve támogatójegyeket az iskola titkárságán értékesítjük, előnyt élvezve a végzős diákok szülei és nagyszülei, illetve hozzátartozóik. Számukra az őszi szünet előtti héten elkezdjük a jegyek értékesítését, a szünet után pedig mindenki megvásárolhatja vacsora-és belépőjegyét.

A bál kezdete előtt azoknak a szülőknek és hozzátartozóknak 1700 órai kezdettel lehetőségük lesz megtekinteni a végzősök keringőjét, akik nem tudnak a báli vacsorán részt venni.

1900 órai kezdettel pedig kezdődik az est főműsora, majd vacsora és hajnalig tartó tánc és mulatság veszi kezdetét.

Várunk mindenkit nagy-nagy szeretettel.

Somfai Sándorné

igazgató helyettes