Novemberi hírek

DSCF1835November 13. a Magyar nyelv napja.
Ünnepi műsorral emlékeztünk a 3.b osztály előadásában, Boleradszki Edina tanárnő szervezésében.
Valamennyi évfolyam előzetes feladatot kapott, miszerint gyűjtse össze a 10 leggyakrabban használt, illetve a 10 legkülönlegesebb szót.
A DÖK szervezésében cirkuszban látogattak diákjaink.
Ebben a hónapban kerül sor a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny területi fordulójának lebonyolítására.
Tanítványaink Székesfehérváron meghirdetett Vörösmarty versmondó versenyen képviselik iskolánkat.
Ugyancsak novemberben zajlik a Kápolnásnyéken meghirdetett versmondó verseny, melyen ugyancsak képviseljük iskolánkat. Az eredményekről a későbbiekben fogunk beszámolni.
A DÖK szervezésében „Keresd a Mikulást” címmel suli-buliban szórakozhatnak diákjaink.
December 4-én a falusi adventi gyertyagyújtáson a művészeti iskola növendékei szerepelnek.
Az elmúlt évhez hasonlóan az iskolában is meggyújtjuk az adventi első gyertyát az egyházak képviseletében.
S annyira gyorsan peregnek a hetek, hogy valóban már a karácsony időszaka következik hamarosan.
A téli szünet előtti utolsó tanítási nap december 20. kedd lesz. 2017. január 3-án hétfőn találkozunk ismét a szünet után.
A Tordasi Gyermekekért alapítvány szervezésében lezajlott jótékonysági bálról szeretnék beszámolni. Először is köszönöm a Kedves Szülők segítségét. Köszönöm a sok-sok felajánlást és támogatást, mellyel hozzájárultak a bál sikeréhez.
Köszönöm a diákok lelkes, kitartó felkészülését, a szép műsort, ezzel meghálálva a sok szülői segítséget. Azt gondolom, hogy mindenki, aki részt vett a bálban jól érezte magát.
Köszönjük mindenkinek a részvételt, a segítséget, a támogatást.
Iskolánk nevében minden kedves szülőnek, nagyszülőnek, a diákoknak s az újság olvasóinak szeretnénk áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánni. Kívánunk jó egészséget, sikerekben gazdag boldog új évet.

Somfai Sándorné
ig.h.