De szeretnék, aranyhallá válni…

Egy csodaszép őszi délutánon a Fővárosi Értelmi Fogyatékosok Otthonába látogattunk el a művészeti iskola zenész és néptáncos kisdiákjaival. Megpróbáljuk gyermekeinket hozzászoktatni, ha fogyatékkal élő emberrel találkoznak, akkor se fordítsanak hátat, segítsenek és szenteljenek nekik is figyelmet. A Szüreti Sokadalom erre igen jó alkalom volt! Egy rövid műsort állítottunk össze, amelyben Péter Szabolcs és Frey Dávid furulyaszólóit követően Halász-Velner Hanga fejér megyei dalait hallgathattuk meg citerakísérettel. Őket követte a Pillikék néptánccsoport, akik a koreográfia bemutatása után egy kis madocsai táncmulatságba hívták az otthon lakóit. Nagyon jól éreztük magunkat, jót táncoltunk, s azt hiszem, szép délutánt szereztünk mindnyájuknak! Köszönjük a meghívást és az ajándékokat, melyet a lakók készítettek a műhelyben! Ezzel a szép gesztussal megmutattuk gyermektársainknak és úgy vélem, sok felnőttnek is, hogy minden ember egyenértékű! Köszönöm a gyerekek felkészítését kollégáimnak, Németh Ildikónak, Szabó Szilárdnak, Hegedűs Istvánnak és Cselikovics Hertának.
Fazekasné Domak Anikó
népzene tanár