Halmos Béla Népzenei Találkozó

12016. október 1-2-án rendezték meg Bonyhádon a Halmos Béla Országos Népzenei Találkozót. Iskolánkból három produkcióval neveztünk. A kétévente megrendezésre kerülő versenyen idén is sokan indultak, hiszen ifjúsági és felnőtt kategóriában összesen 117 produkció mutatkozott be a neves zsűri előtt. Tanítványaink igen szépen szerepeltek! Sokszor mondjuk, hogy egy hajszálon múlt...

Halász-Velner Hanga a sok énekes között a maximum 40 pontból 31 pontot ért el, így éppen lecsúszott a 32 pontos nívódíjról.

Frey Dávid furulyaszólójával 34 ponttal nívódíjat kapott, míg a szintén furulyás Péter Szabolcsot pedig a jól megérdemelt 38 ponttal, és az így kiemelt nívódíjjal jutalmazta meg a zsűri. Mindhármójukra nagyon büszkék vagyunk és gratulálunk zenész palántáinknak! Ismét méltón képviseltük iskolánkat és településeinket! Felkészítők: Hegedűs István, Feraru Krisztián kollégáim és jómagam voltunk. Köszönjük a szülők támogatását!
Fazekasné Domak Anikó
népzene tanár