ISKOLAI HÍREK

„Szól a csengő tiszta hangon:
Gyertek, gyertek, gyerekek!
Vár a pad és vár a tábla
táskát tartson kezetek.”

Ezekkel a gondolatokkal vártuk a kis első osztályosokat a 2011/2012-es tanév kezdetén és az ünnepélyes tanévnyitón. Köszöntötte őket iskolánk igazgatója, a 8. osztályosok nevében Varga Anna diákunk és fogadta őket nagy szeretettel Pók Endréné (Kati néni) az 1. osztály osztályfőnöke.

Természetesen iskolánk valamennyi diákját, a szülőket is szeretettel köszöntjük és kívánunk a tanév kezdetén mindenkinek jó munkát, szép eredményeket.

Ismételten szeretnénk köszönetet mondani azoknak a kedves szülőknek, nagytestvéreknek és saját diákjainknak is, akiknek köszönhetően tiszta tantermekkel, folyosókkal várhattuk a tanév kezdetét.

Elindult tehát a munka az iskolában, a kis elsősök ízlelgetik az iskolai életet, a nagyobbak pedig máris komoly munkába kezdtek.
Néhány változás történt az iskola életében. Az angol nyelvet diákjaink továbbra is csoportbontásban tanulják. A megnövekedett óraszám miatt a gyúrói tagiskolából Máli Réka tanárnő tanítja a 4. osztályban, és 7. osztályban főként a Gyúróról érkező csoportban az angol nyelvet.

A kémia tantárgy oktatását Simon Judit tanárnő, a fizika tantárgy oktatását pedig Sulyok Zoltán tanár úr látja el. Mindketten a baracskai Általános Iskola pedagógusai. Kívánunk nekik jó munkát és sok sikert.

Szülői értekezleteken a tanév előttünk álló feladatait, az aktuális problémákat beszéltük meg.
  • Szeptember 9-én részt vettünk Almási Balogh Elemér szobrának koszorúzásán, az
    emlékfa ültetésen és a terménybemutató kiállítás megnyitóján.
  • Ebben a tanévben is tervezzük az országos levelezős versenyeken való részvételt,
    tehetséges tanulóink számára nyújtva lehetőségeket. Folytatni szeretnénk a hagyományosan zajló iskolai szintű versenyeket, ünnepélyeket és megemlékezéseket. Tervezzük, hogy félévente színházi illetve a nagyobbakat múzeumi látogatásra vinnénk.
  • Szeptember 30-án emlékezünk a Népmese napjára. Ezen alkalomból rajzpályázatot
    hirdetünk, s rövid megemlékezést tartunk.
  • Folytatódnak a szakköri foglalkozások ebben a tanévben is.
    Kézimunka szakkör: Sármásy Zoltánné (Marika néni) vezetésével. Itt szeretném megköszönni Járfási Jánosné tordasi lakos felajánlását, aki sok szép színű, jó minőségű fonalat és kötőtűket ajánlott fel az iskola számára.
    Rajz szakkört Horváth Györgyi tanárnő vezetésével.
    Cselgáncs szakkör működik Kalamár Domokos tanár úr vezetésével.
    Gyógytestnevelési foglalkozásokon vehetnek részt diákjaink szakköri keretben Orosz Zsuzsa tanárnő vezetésével.
    Ezen kívül középiskolára felkészítő foglalkozásokat tartunk matematika, magyar tantárgyakból, korrepetálásokon segítjük a lemaradók munkáját, tehetséggondozó órákon segítjük a tehetséges, különleges képességű diákjainkat.
    Az Idősek Napja alkalmából szeretettel készülünk és köszöntjük a község nyugdíjasait.
    - Októberben emlékezünk a Zene Világnapjára.
    - Kisteleki Zoltán előadóművész ismét mesejátékkal kedveskedik a kicsiknek egy
     Rendhagyó irodalomóra keretében.
    - Október 8-án Szüreti felvonulás.
  • Tisztelettel emlékezünk az október 6-i műsor keretében az Aradi Vértanúkra, majd az
    október 23-i eseményekre készülünk.

Kívánok mindenkinek jó munkát, szép élményeket az iskola falain belül a 2011/2012-es tanévben.

Somfai Sándorné
ig.h