ISKOLAI HÍREK

Az újság legutóbbi számában örömmel számoltunk be a KÖLTÉSZET NAPJA tiszteletére rendezett iskolai szavalóverseny eredményeiről, valamint a ráckeresztúri területi versenyre kapott meghívásunkról. Méltó módon képviselték diákjaink iskolánkat, szép eredményekről számolhatunk be.

Zoltai Liza   8.o. tanuló  III. helyezést,
Koczkás Eszter  8.o. tanuló  II. helyezést,
Májer Milán   5.o. tanuló  I. helyezést ért el.

Lezajlott a megyei helyesírási verseny döntője is:

- Májer Milán   5.o. tanuló 8. helyezést
- Koczkás Eszter 8.o.tanuló 5. helyezést ért el.

Weinelt Veronika 4. osztályos tanuló természetismeret tantárgyból a BENDEGÚZ GYERMEK- és IFJÚSÁGI AKADÉMIA 2010-2011. évi levelezős tanulmányi versenyének országos döntőjén 14. helyezést ért el.

Gratulálunk nekik  és büszkék vagyunk rájuk.

- Május első napjaiban ünnepeltük az édesanyákat és a nagymamákat. Valamennyi osztály ünnepi műsorral, virággal és ajándékkal kedveskedett ezen a szép ünnepen.
-Május 10-én a Madarak és Fák ünnepének tiszteletére köszöntő verssel, 12-én pedig iskolánk névadójának emléknapján köszöntő szöveggel és koszorúzással emlékeztünk méltó  módon.
Természetesen nem maradnak el a már hagyományos sportvetélkedők, akadályversenyek, sorversenyek, tanár-diák mérkőzések sem, de ezeket az eseményeket június utolsó hetében (június 6-án) fogjuk lebonyolítani, amikor már túl leszünk az év végi felméréseken és dolgozatokon.
-Május 13-án 2 csapat a 3. osztályból Székesfehérváron képviselte iskolánkat a megyei honismereti versenyen. Köszönjük a szülők felkészítésben és a szállításban nyújtott segítségét.
-Május 25-én zajlik iskolánkban az ORSZÁGOS KOMPETENCIAMÉRÉS, amely a 4. 6. és 8. évfolyamokat érinti.
-Május 27-én részt veszünk a váli iskola által, a „Vajda Napok” keretében meghirdetett területi szavalóversenyen.
-Lassan a tanév végéhez közeledünk és ismét elrepült egy esztendő. A kicsi első osztályosok megtanultak írni, olvasni, számolni, az iskola aktív tagjai lettek.
A 8. osztályosok számára pedig nemcsak a tanév fejeződik be, hanem azt hiszem az önfeledt, boldog gyermekkor is véget ér. Utatokra engedünk hát benneteket, kívánom, hogy váljanak valóra álmaitok, sok sikert kívánok nektek új iskolátokban és új életetekben.
-A leendő első osztályosok június első hetében az iskolába látogatnak, hogy bepillantást nyerjenek az iskola életébe.
Sok szeretettel várjuk őket szeptemberben.
-Megkezdődnek az osztálykirándulások a tanév végén.
A két 1. osztály együtt tervezi a kirándulást:
                     június 1-én, az úticél Alcsútdoboz – Arborétum
                                                          Tabajd – Mezítlábas Park
2. osztály:  június 8-án  Tordas, Kalandpark
3. osztály:  május 20-án  Visegrád
4. osztály:  június 9-én  Mátrafüred-Sós tó
5. osztály:  május 20-21.  Ópusztaszer
6.osztály:  június 2-3.  Esztergom
7.osztály:  május 23-24.  Szilvásvárad-Eger
8. osztály:  május 26-28.  Győrújbarát

Hosszú és küzdelmes, programokban bővelkedő tanévet tudhatunk magunk mögött.
A lezajlott versenyek – legyen ez házi, iskolai, illetve területi, kistérségi versenyeken való részvétel – szerencsére mindig azt bizonyítják, hogy diákjaink méltóképpen képviselik iskolánkat a falakon kívül is.
Az újság következő számában szeretnénk még beszámolni a tanév során folyamatosan zajló országos levelezős versenyek eredményéről.
Szűkös anyagi helyzetünk miatt ebben az évben is szülői közreműködéssel tudjuk kimeszelni az iskolát, ezért kérjük a kedves szülőket, hogy ha tudnak június 14, 15, és 16-án reggel 8 órától  segítsenek a munkákban, és köszönjük minden eddigi támogatásukat.
Tanévzáró ünnepély és ballagás 2011. június 11-én 9 órai kezdettel lesz az iskola udvarán.
Szeretnék most elköszönni, hiszen a következő szám megjelenésekor már mindenki a jól megérdemelt nyári pihenését tölti. Kívánom minden kedves diákunknak a tanév sikeres befejezését, a nyári szünetre jó pihenést, sok és szép élményt.
A búcsúzó 8. osztályosoknak ajánlom Bródy : Légy hű magadhoz című versét. Fogadjátok szeretettel.

Somfai Sándorné
       ig.h.

Bródy János:
Légy hű magadhoz

Ne kérdezd, merre visz az út
A válasz biztonságot úgy sem nyújt
Nem tudja senki, hogy hová érkezel
Magadtól indulj egyszer el
Magadtól indulj egyszer el.

Ne kérdezd, honnan fúj a szél
Figyeld meg jól, miről beszél
S ha érted már az összegyűjtött hangokat
Találd meg köztük önmagad