KÖLTÉSZET NAPJA - ÁPRILIS 11.

2011. április 11-én József Attila születésnapja tiszteletére a MAGYAR KÖLTÉSZET NAPJÁT ünnepeltük. Ezen a napon országszerte előadásokat, versmondó versenyeket,  felolvasásokat rendeznek a költő tiszteletére.

József Attila életműve szerves része a magyar kultúrának, verseinek többsége semmit sem veszített erejéből.

József Attila szegény családban született Budapest egyik legszegényebb kerületében. Rövidre szabott életét a nyomorúság, a nélkülözés és a szomorúság kísérte.
Kisgyermekkorától vágyott a szépre, a jóra, a szeretetre. Verseit ismerik a kicsik, a nagyok és a felnőttek is. Művei fontos üzeneteket tartalmaznak, csak meg kell fejteni azokat, érezni és megtalálni az emberi lelkekben. Iskolai szavalóversenyünkön ugyan nem József Attila verseit szavalták diákjaink, de a KÖLTÉSZET NAPJÁN bármely vers vagy költemény a művészethez visz bennünket közel. Velünk, vagy bennünk él, osztálytermekben, meghívók szövegében, egy-egy idézet formájában.

Verset mondani nem könnyű, de csodálatos feladat. „A vers olyan, mint a megolvadt havak zúgó áradata, mint a felhőket kergető böjti szelek, mint a madarak fészkét melengető szelíd, tavaszi nap..”

Ezen a napon közel 100 diákunk szebbnél-szebb verse melengette szelíd tavaszi napsütésként a lelkünket.Három csoportban, három helyszínen zajlott a verseny.

Vendégül láttuk a gyúrói tagiskola valamennyi diákját, több szülő is megtisztelt bennünket a jelenlétével.

Az 1 – 4. osztály szavalatait:
Cselikovics Herta   a művészeti iskola titkára
Simon Sajtos Dóra  és
Teket Anita   a gyúrói tagiskola tanárai értékelték a zsűriben.

A 2 – 3. osztályosok verseit:
Süller Zsolt   evangélikus lelkész
Horváth Györgyi  tanárnő
Vinisné Hegedűs Jolán  a gyúrói tagiskola vezetője értékelte.

Az 5 – 8. osztályosok produkcióit:
Kosaras Péter Ákos  iskolánk igazgatója
Apostagi Zoltán  református hitoktató
Veres Andrea   Tordas Község Közalapítvány elnöke minősítette.

A délelőtt jó hangulatban telt el, a gyerekek ügyesek, felkészültek voltak. Büszkék lehetünk rájuk.

Amíg a zsűri döntéshozatalra vonult vissza, a tanulók osztályonként műveltségi vetélkedőn mérhették össze tudásukat, melynek eredményhirdetésére hamarosan sor kerül.

Iskolánk aulájában gyűltünk össze ismét az ünnepélyes eredményhirdetésre. Előtte – megtisztelő volt számunkra, - hogy a zsűri egyik tagja, aki maga is ír és publikál verseket, elszavalta saját költeményét, melyet József Attila születésnapjára írt. Ezt követően a zsűri sok dicsérő szó mellett hirdetett eredményt.

Köszönöm a zsűri munkáját, gratulálok az elért szép eredményekhez.

Az I. – II. helyezést elért diákjaink április 15-én Ráckeresztúron a területi szavalóversenyen képviselik iskolánkat, reméljük szép eredménnyel.

Díjazottjaink a következők:

III. helyezett:  Kovács Nikol  Tordas
 Különdíjat kapott:  Sánta Bernadett Gyúró

5 - 6. osztály:
I. helyezett:  Konczos Vince Tordas 6.o.
II. helyezett:  Májer Milán  Tordas 5.o.
III. helyezett:  Benkei Sára  Tordas 5.o.

7 - 8.osztály:
I. helyezett:  Koczkás Eszter Tordas 8.o.
I. helyezett:  Zoltai Liza  Tordas 8.o.
II. helyezett:  Kiss Vivien  Tordas 8.o.
III. helyezett:  Kónya Kitti  Tordas 7.o.
III. helyezett:  Nemes Andrik Dávid Tordas 7.o.

Újabb büszkeségünk!

Czuczor Domonkos 2. osztályos tanítványunk Székesfehérváron a megyei MESEMONDÓ versenyen I. helyezést ért el. Gratulálunk neki!

A közelgő tavaszi szünetben kívánok jó pihenést, valamint kellemes ünnepeket mindenkinek.

Somfai Sándorné