Fekete István nap

A tavalyi év végén, november 26-án pénteken egész napos megemlékezést tartottunk Fekete István születésnapján.

Reggel az aulában gyülekeztek diákjaink, majd a tantermekbe vonulva jelmezbe bújtattuk és kifestettük őket, s ezután együtt mentünk át a Művelődési Házba.
Ünnepélyes megnyitóval kezdődött a megemlékezés, melyen Magyar Vadászlap főszerkesztője  mondott beszédet. Ez követően Fekete István művei megjelenésének sorrendjében léptek fel az osztályok, így a jelen lévő gyerekek és felnőttek is azt érezték, hogy Fekete életműve egy teljes, egységes egész. Minden osztály külön nyolc-tíz perces műsorral készült, és az előadások között egy-egy kis novella hangzott el. Fekete Istvánt általában állatregények (például Vuk, Kele, Csí, Lutra, Bogáncs stb.) írójaként ismerjük, ám ezen a napon bepillantást nyerhettünk más írásaiba is, más szemszögből nézhettük az írót, megláthattuk azt a sok-sok szépséget, melyet egész életműve rejt. Ennek felejthetetlen élményét  hozták el a gyerekek kis előadásai mindannyiunk számára.
„Nagyon szeretném megdicsérni az összes diákunkat egyrészt lelkiismeretes felkészüléséért, másrészt azért a fegyelmezett magatartásért, amit a Művelődési Házban tanúsítottak.” -tette hozzá Somfai Sándorné igazgatóhelyettes, a Fekete István nap főszervezője.
„A Fekete István nap  keretében rendeztük meg az emléknaphoz kapcsolódó rajzversenyünk díjátadó ünnepségét.”- mondta Horváth Györgyi rajztanár. „A tordasi és a gyúrói iskola diákjai is részt vettek ezen a versenyen. Nagy örömömre szolgált, hogy több, mint száz pályamunka érkezett be. Ezúton is szeretném megköszönni a felkészítő pedagógusok munkáját. A rengeteg rajz közül minden osztályból választottunk első helyezetteket és különdíjasokat is. A díjazottak értékes könyvjutalommal, édességcsomaggal és a rajzoláshoz elengedhetetlen eszközökkel gazdagodtak. Ezen kívül három serleget is kiosztottunk, amelyet a legkreatívabb, legszínvonalasabb illetve legötletesebb munkáért kaptak a győztesek. A pályamunkákból kiállítást rendeztünk a Művelődési Házban, melyet decemberen tekinthetett meg a közönség”-tette hozzá a rajztanárnő.

I. helyezettek:

Tordas   Gyúró
 2. o. Simon Olivér   Horváth Fruzsina
 7. o. Kerényi Nóra

A Fekete István napi megemlékezés a rajzpályázat díjátadó ünnepségével zárult.

Szkiba Edit