Fekete István nap

A tavalyi év végén, november 26-án pénteken egész napos megemlékezést tartottunk Fekete István születésnapján.

Reggel az aulában gyülekeztek diákjaink, majd a tantermekbe vonulva jelmezbe bújtattuk és kifestettük őket, s ezután együtt mentünk át a Művelődési Házba.
Ünnepélyes megnyitóval kezdődött a megemlékezés, melyen Magyar Vadászlap főszerkesztője  mondott beszédet. Ez követően Fekete István művei megjelenésének sorrendjében léptek fel az osztályok, így a jelen lévő gyerekek és felnőttek is azt érezték, hogy Fekete életműve egy teljes, egységes egész. Minden osztály külön nyolc-tíz perces műsorral készült, és az előadások között egy-egy kis novella hangzott el. Fekete Istvánt általában állatregények (például Vuk, Kele, Csí, Lutra, Bogáncs stb.) írójaként ismerjük, ám ezen a napon bepillantást nyerhettünk más írásaiba is, más szemszögből nézhettük az írót, megláthattuk azt a sok-sok szépséget, melyet egész életműve rejt. Ennek felejthetetlen élményét  hozták el a gyerekek kis előadásai mindannyiunk számára.
„Nagyon szeretném megdicsérni az összes diákunkat egyrészt lelkiismeretes felkészüléséért, másrészt azért a fegyelmezett magatartásért, amit a Művelődési Házban tanúsítottak.” -tette hozzá Somfai Sándorné igazgatóhelyettes, a Fekete István nap főszervezője.
„A Fekete István nap  keretében rendeztük meg az emléknaphoz kapcsolódó rajzversenyünk díjátadó ünnepségét.”- mondta Horváth Györgyi rajztanár. „A tordasi és a gyúrói iskola diákjai is részt vettek ezen a versenyen. Nagy örömömre szolgált, hogy több, mint száz pályamunka érkezett be. Ezúton is szeretném megköszönni a felkészítő pedagógusok munkáját. A rengeteg rajz közül minden osztályból választottunk első helyezetteket és különdíjasokat is. A díjazottak értékes könyvjutalommal, édességcsomaggal és a rajzoláshoz elengedhetetlen eszközökkel gazdagodtak. Ezen kívül három serleget is kiosztottunk, amelyet a legkreatívabb, legszínvonalasabb illetve legötletesebb munkáért kaptak a győztesek. A pályamunkákból kiállítást rendeztünk a Művelődési Házban, melyet decemberen tekinthetett meg a közönség”-tette hozzá a rajztanárnő.

I. helyezettek:

Tordas

  Gyúró
 1.a o.  Erdélyi Csenge   1. o.  Áldott Fruzsina
 1.b o.  Simon Kitti    2. o.  Végh Klaudia
 2. o.  Vécsy Zsombor   3. o.  Boroczki Balázs
 3. o.  Kunsági Kinga   4. o.  Fuszkó Viktória
 4. o.  Boldizsár Botond   5. o.  Károly Róbert
 5. o.  Benkei Sára és Szpisják Doroti    6. o.  Blaskó Gergő
 6. o.  Benkei Boldizsár   
 7. o.  Kalamár Botond   
 8. o.  Zoltai Liza   
     
Különdíjasok:

 Tordas  Gyúró 
 1.a o.   Petz Ilona Sára    1. o.  Szucsán Csenge
 1.b o.  Pók Zsófia   2. o.  Gajdó Dávid
 2. o.  Kesztler Dorottya   3. o.  Flikinger Johanna
 3. o.  Szigeti Bálint   4. o.  Mészáros Ottó
 4. o.  Szekeres Szabolcs   5. o.  Tóth Sándor
 5. o.  Könyves Kata, Halenár Henrietta,
          Szilva Alexandra, Bokros Blanka,
          Pápai Áron, Májer Milán
   6. o.  Dömsödi Zsolt és Pásztor Dóra
 6. o.  Urbán Jonatán é Szécsi Richárd   
 7. o.  Németh Alexandra   
 8. o.  Lepsényi Gabriella   

Kiemelt első helyezettek:

 Tordas   Gyúró
 2. o. Simon Olivér   Horváth Fruzsina
 7. o. Kerényi Nóra    

A Fekete István napi megemlékezés a rajzpályázat díjátadó ünnepségével zárult.

Szkiba Edit

Hasznos linkek

Don Bosco Nővérek

Magyar Katolikus Egyház

Szalézi Ifjúsági mozgalom

Szaléziak

Tordasi Gyermekekért Alapítvány

Az alapítvány célja az iskolai nevelő-, oktató és alkotó munka, szabadidős tevékenységek tartalmi és tárgyi feltételeinek javítása, korszerűsítése.

Cím: Tordas, Köztársaság út 1.

Adószám: 18759716-1-07
Bankszámlaszám: 57800040-110057694

Website Security Test