Ramszesz, az ásatás

Iskolánk tanulói Ramszesz, az ásatás című budapesti kiállításon vettek részt október 28-án, csütörtökön.

Iskolánk szervezésében felső tagozatos tanulóink október végén budapesti múzeumlátogatáson vettek részt, ahol az ókori egyiptomi fáraó életébe nyerhettek belepillantást. A Magyar népmese napja alkalmából megrendezett rajzpályázatunk első helyezettjei iskolánk alapítványának támogatásával - ingyenes belépővel tekinthették meg a kiállítást.

„Szeretném megköszönni az önkormányzatnak, és polgármester úrnak, hogy jelentős összeggel támogatta az utazás költségeit – mondta Horváth Györgyi rajztanárnő, a kiállítás-látogatás főszervezője. Szervesen az 5. osztály tananyagához kapcsolódott a tárlat, éppen ezért Egyiptom történelmének ismeretében minden felsős gyerekünk számára élményt nyújtott. A kiállítás az ókori Egyiptom világát kapcsolta össze a modern technikával, melyet a gyerekek különösen élveztek. Nagy örömmel töltött el, hogy a tárlatvezető régész hölgy megdicsérte gyermekeinket, mert minden feltett történelmi és művészettörténeti kérdésre pontosan és ügyesen tudtak válaszolni. Külön öröm volt számomra, hogy a tárlatvezetés végén a régész hölgy kiemelte iskolánkat, véleménye szerint az egyik legjólneveltebb csoport volt, akiket eddig végigvezetett a tárlaton.” -tette hozzá a rajztanárnő.

Diákjaink élménybeszámolói is hűen tükrözik, hogy egy élménydús iskolai kiránduláson és lenyűgöző történelmi kiállításon vehettek részt.

„Nekem nagyon tetszett a kiállítás. Sokat tanultunk belőle és jó móka volt. Legjobban a lézerpálya tetszett, és a labirintus, amely igazi piramis volt. Legkevésbé  a homokos terem tetszett. De összességében nagyon jól éreztem magam.” (Falusi Csenge 5. osztályos tanuló)

„Nekem nagyon tetszett a kiállítás. Nagyon érdekesek voltak a rekonstruált szobrok. A játékok is nagyon ötletesek voltak. Nekem legjobban a labirintus tetszett.”(Urbán Jonatán 6. osztályos tanuló)

„Nekem nagyon tetszett a kiállítás, mert minden úgy volt elrendezve, hogy tényleg úgy tűnt, mintha Egyiptomban lettünk volna.” (Keleti Nikolett 7. osztályos tanuló)

„Nagyon tetszett a kiállítás, főleg a labirintus. Amikor lámpa nélkül mentünk, eltévedtünk egy kicsit. A lézerpálya is jó volt, és sokat tanulhattunk Ramszesz birodalmáról.” (Milichovszky Nóra 7. osztályos tanuló)