MŰVÉSZETOKTATÁS HÍREI

Sikeresen lezajlott a VIII. „Szűcs Béla”regionális gyermek és ifjúsági néptánc tábor 2010. november 2-6. között, az iskolai őszi szünetben.

A tanárok, zenészek, meghívott zenekarok, és kiemelten Holecz Istvánné (rimóci énekes, táncos) magas színvonalú, igényes minőségi munkája, szakmai tudása elbűvölte a gyermekeket. Szakmailag és élményben gyarapodva, szellemileg felfrissülve tölthették el az őszi szünetet.
Az elmúlt évekhez hasonlóan a programokat két korosztályra terveztük, ami bevált, s még nagyobb teret nyitott a fejlődésre.

A tábor lebonyolítója és programjai a következők voltak:

Lebonyolító: Sajnovics János Egyesített Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Szakmai felelősök, főszervező: Németh Ildikó intézményegység-vezető és Cselikovics Herta iskola titkár
Pénzügyi lebonyolító:
Tordas Polgármesteri Hivatal
Házigazda:
„Tordasi Pillikék” gyermek néptánc csoport
Táncanyag:
Rimóci játékok és táncok (kisebb korosztály)
Vajdaszentiványi táncok (nagyobb korosztály)
Táncoktatás:
Busai Zsuzsanna és Busai Norbert (Jászberény)
Németh Ildikó és Szabó Szilárd (a tordasi művészeti iskola tanárai)
Meghívott zenészek/tanárok:
Kovács Márton, Nagy Zsolt, Domak Anikó (a tordasi művészeti iskola tanárai)
Mohácsy Albert (népzenész), Ladányi Ferenc (népzenész)
TŰZ LÁNGJA zenekar
DŰVŐ zenekar és Holecz Istvánné „Margitka” a „Népművészet Mestere” (Rimóc)
Kézműves foglakozások: Kovács Erika és Sármásy Zoltánné
Vonós zeneoktatás: Kovács Márton és Nagy Zsolt
Citera oktatás, ének tanítás: Domak Anikó
Népi furulya oktatás: Ladányi Ferenc (Budapest)
Filmvetítés: Dr. Halmos Béla (Budapest)
Technikus: Bucsi Tamás
Helyszínek:
Iskola főépülete tantermek – háló helyiségek, aula – kézműves foglalkozás, mellékhelyiségek,
Régi iskola: táncterem – táncoktatás
Iroda helyiségek – regisztráció
Iskola tetőtéri termei – zeneoktatás
Iskola felső és alsó udvara, játszótere – szabadidős játéktér
Tornaterem
- táncoktatás, táncház, koncertek, mellékhelyiségek – fürdési lehetőség
Petőfi Sándor Művelődési Ház – filmvetítés
Főv. Fogyatékosok Otthona – ebéd
MTA kastélyparkja, Beethoven és Játék múzeum, Martonvásár - kirándulás

Akik segítették a tábor lebonyolítását:
Szakter Anikó, Salamon Sarolta, Tomai Zita, Szilágyi Szabolcs, Konczos Vince, Barbarics Róbert és Viktória, Turú Gábor és Nagy Ilona, Budavári Erzsébet és Tódor Dénes, Nardai Péter, Lukácsa László, Pécsinger Antónia, Weinelt László, Sármásy Mária, Fersch Andrea, Horváth Györgyi, Tusnády Paula, Somlói Tamás, Simon György, Bucsi Brigitta, és a Százszorszép Táncegyüttes – köszönet érte!
Támogatók (pályázat útján): NKA Népművészeti Kollégium, LEADER
Szellemi támogató, mely a pályázatok elnyeréséhez szükséges volt: Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület
A pályázatok utófinanszírozásúak, ezért a Tordasért Közalapítvány megelőlegezte a szükséges költségek összegét. Az Önkormányzat a pénzügyi lebonyolításon kívül megteremtette a legideálisabb körülményeket, mindenben készségesen a rendezvény sikeres lebonyolítását segítette.
Résztvevők száma: 80 fő a tanításokon (4 évestől 19 évesig), esti koncerteken, táncházban 100-120 fő + szülők, kísérők
Kistérségből ingyen fogadott gyermekek száma: 16 fő (Kajászó, Martonvásár, Gyúró, Szoc. Otthon Tordas)

Gyermekek élményeiből:

Tánctábor
Bár én csak egy napot voltam, de nagyon jól éreztem magam. A tánc lány része nehéz volt, ezért én mindig fiút alakítottam. A megnyitón is nagyon jól éreztem magam, mert jó táncok voltak, és együtt lehettem a barátaimmal.
Falusi Csenge 5. osztályos tanuló

Amikor a siető emberek szívében is fellobban a felpezsdítő és ritmusos dallamú
népzene

VIII. Szűcs Béla tánctábor November 2. kedd este 6 óra. Mindenki bezsongva a tornateremben. Németh Ildikó, Domak Anikó és Szabó Szilárd művészetis tanárok és persze a tánctábor mindent megoldó háisszonya: Cselikovics Herta. És utoljára, de nem utolsó sorban a hangulat lelke, a tánctábor vendége: a zenekar. Először igazgató bácsi mondott beszédet, és mindenki által várva várt mondatot: A tábort ezennel megnyitom.” Innen kezdődött a mulatság. Suhantak a napok. Délelőttönként a tánctanulást élveztük, délután pedig a kézműveskedést, és újra a táncot. Egyik este filmet is néztünk, és nagyon jó volt. De a legjobb percek nekem mégis az esti táncházakban teltek. Talán azért, mert ott a felnőttek is felszabadultabbak voltak, és legtöbbször ők is beálltak táncos köreinkbe. A legrosszabb a búcsúzás pillanata volt. Sok barát hirtelen eltűnt látóköreidből, mert november 6-án, a tábor zárásakor ezekre a percekre került sor.
Szpisják Doroti 5. osztályos tanuló

Kedvcsinálónak a következő, IX. Szűcs Béla tábor tervezett programjaiból (2011. augusztus 23-26.):
  • Dél-Alföldi táncok (Szabó Szilárd, Németh Ildikó)
  • Felcsíki táncok (Kádár Ignác, Nagypál Anett)
  • Kirándulás a Szent-László víz mentén (Vida Antal)
  • Filmvetítés alföldi pásztorokról (Dr. Halmos Béla)
  • Kézműves foglalkozások (Kovács Erika)
  • Népzeneoktatás iskolánk tanáraival.
  • Tervezett meghívott vendég a Magyar Tekerőzenekar és a Tűz Lángja zenekar.

További terveink, melyre mindenkit szeretettel várunk:
  • November 28. vasárnap 15-16 óra Budapest, Vörösmarty tér első Advent „Budapesti Karácsonyi Vásár”: közreműködnek művészeti iskolánk zenész és táncos növendékei, tanárai
  • December 7. kedd 19 óra Budapest, Hagyományok Háza Százszorszép Gála szerepelnek a Tordasi Pillikék „Köszöntők” magyarbődi táncok c. koreográfiával, kísér a Tüzifa népzenei együttes
  • December 12. vasárnap 16 óra Tordas Petőfi Műv. Ház harmadik Adventi Gyertyagyújtás: közreműködnek szolfézs, ill. klasszikus furulya szakos növendékeink és Fersch Andrea tanárnő
  • December 16. csütörtök 16 óra Művészeti iskolás karácsony és játszóház a tornateremben meglepetés vendégekkel

„Kicsi szívem, kicsi szám,
Boldog új évet kíván.