Szép magyar beszéd hangozzék ajkunkról

Iskolánkban november 24-én délután két órától tartottuk „szép magyar beszéd” versenyünket, ahol felsős tanulóink mérhették össze tudásukat.

Idén, több diákunk készült föl eme megmérettetésre, mint az eddigi évek során, ami a felkészítő magyartanárokat, Varga Szabolcsné és Horváth Erika tanárnőt és bennünket zsűritagokat is nagy megelégedettséggel töltött el. A szépkiejtési versenyen szabadon választott és a kötelező szövegek minél pontosabb, helyesebb  és szebb kiejtésére törekedtek tanulóink. Szabadon választott műveket tekintve megtalálhattuk többek között Márai Sándor, Tömörkény István, Kodály Zoltán és Szabó Magda írásait, amely szövegek mély mondanivalója is magával ragadott bennünket, hallgatóságot is.

A kötelező szöveg 5-6. osztályban  ….... 7-8. osztályban Sánta Ferenc: A nyelvről- iskolásoknak volt, amely feladatot a gyerekek első olvasás után rendkívül jól oldottak meg. Iskolánkat a februárban Martonvásáron megrendezendő területi Kazinczy szépkiejtési versenyen Pók Máté 8. osztályos tanulónk, és Nemes Andrik Dávid  6. osztályos tanulónk képviseli majd.

7 -8. évfolyam győztesei:
I. helyezés: Pók Máté
II. helyezés: Bokros Virág és Zoltai Liza
III.  helyezés: Koczkás Eszter, Szabó Péter és Kiss Vivien

5-6. évfolyam győztesei:
I. helyezés: Nemes Andrik Dávid
II. helyezés: Szabó Gábor András
III. helyezés: Kónya Kitti

Nem maradt el idén sem helyesírási versenyünk.

8. osztály győztesei:
I. helyezés: Bokros Virág
II. helyezés:  Milichovszky Emőke
III. helyezés: Pók Máté és Schachay Bettina

7. osztály győztesei:
I. helyezés: Koczkás Eszter
II. helyezés: Kiss Vivien
III. helyezés: Zoltai Liza, Varga Gábor, Boleradszki Anett, Szabó Péter és Szatmári Szilvia

6. osztály győztesei Tordason
I. helyezés:  Kónya Kitti
II. helyezés:   Kiss Evelin
III. helyezés:  Kerényi Nóra és Nemes Andrik Dávid

6. osztály győztesei gyúrói tagintézményünkben
I. helyezés:  Mészáros Lucia
II. helyezés: Áldott Béla
III. helyezés: Végh Richárd

5. osztály győztesei Tordason
I. helyezés:  Erdélyi Kristóf
II. helyezés:   Márhoffer László
III. helyezés:  Konczos Vince

5. osztály győztesei gyúrói tagintézményünkben
I. helyezés: Pásztor Dóra
II. helyezés:   Varga Dávid
III. helyezés:  Csőgör Balázs

Gratulálunk nekik nagyszerű teljesítményükért!
Az alsós szépkiejtési versenyünket december 8-án tartottuk, amelyről januári megjelenéssel számolunk majd be.

Szkiba Edit