2024. április 19. Ma Emma napja van

COVID-19 INTÉZKEDÉSI TERVE

2020/21-ES TANÉV

Az intézménybe belépőkről

A járványhelyzetre való tekintettel az intézménybe csak a gyermekek, tanulók és az intézmény alkalmazottai léphetnek be, a tanulókat kísérő szülők, hozzátartozók nem. Ettől csak kivételes esetben lehet eltérni: előzetesen megbeszélt időpont szerint, ügyintézés céljából és maszkban.

Az iskolába csak láztalan (37 °C testhőmérséklet alatti) gyermek léphet be! 2020. október 1-jétől az EMMI által előírt 431/2020 (IX.18.) Kormányrendelet értelmében kötelező a foglalkoztatottak és a tanulók testhőmérsékletének mérése. A bejövő pedagógusokat, illetve az intézmény minden dolgozóját és a diákokat az ügyeletes tanár (védőfelszerelésben) érintésmentes lázméréssel ellenőrzi. Foglalkoztatott, illetve tanuló csak akkor tartózkodhat az intézményben, ha érkezésekor mért testhőmérséklete nem haladja meg az országos tisztifőorvos által meghatározott mértéket. Amennyiben a tanuló testhőmérséklete eléri vagy meghaladja ezt a mértéket, akkor a többi tanulótól el kell különíteni és erről a szülőt vagy a törvényes képviselőt haladéktalanul tájékoztatni kell.

A tanulókról

A tanév elején minden szülő és minden tanuló kap tájékoztatást arról, hogy gyermek, tanuló csak egészségesen léphet be az intézménybe. Ismertetjük velük a koronavírusra különösen is jellemző tüneteket (lásd utolsó oldal). Amennyiben gyermekük bármely betegség tünetét mutatja, úgy kérjük, felépüléséig a gyermeket tartsák otthon. A sajátságos helyzetre való tekintettel, ennek igazolására természetesen elegendő a szülői igazolás.

Kézfertőtlenítés, óvintézkedések

Az iskola mindenkinek kézfertőtlenítési lehetőséget biztosít. Saját fertőtlenítő használata ezen felül javasolt. Kézfertőtlenítésre minden tanulónak joga és lehetősége van, kivéve a tanórák alatt. Szájmaszk viselése a tanulóknak nem kötelező, bár 12 éves kor felett ajánlott. Felsős tanulók vizet - előre a padjukhoz készített üvegekből/kulacsokból - akár a tanórák alatt is ihatnak.

Iskolai elkülönítő

Ha intézményben tartózkodó gyermeknél lázat, vagy betegség egyéb tüneteit észleljük, elkülönítőbe kerül. Erről azonnal értesítjük a szülőket, akik kötelesek minél előbb személyesen átvenni a tanulót.

Szociális távolságtartás

A lehetőségekhez mérten igyekszünk betartani a szociális távolságtartás szabályait. Ennek érdekében:

- törekszünk ezt támogató tantermi ülésrendek kialakítására,

- a testnevelésórát, napközis szabadidős tevékenységet, stb. lehetőség szerint külső helyszíneken tartjuk. Öltözékről napi szinten ennek megfelelően kérünk gondoskodni!

Kommunikáció

Mindezekről a tanulókat az első tanítási napon, a szülőket az iskola honlapján, illetve az első szülői értekezleten tájékoztatjuk. A kapcsolattartás elsődleges formája jelen helyzetben elektronikus, lecsökkentve a személyes megjelenések számát.

Tordas, 2020. szeptember 1.

KORONAVÍRUS TÜNETEI

Mik a koronavírus tünetei?

Az eddigi esetek alapján a tünetek a legenyhébbektől a súlyos esetekig, sőt a halált okozó

betegségig terjednek.

A következő tünetek jelentkezhetnek a kitettségtől számított 2-14 napot követően:

• Láz
  • Száraz köhögés
  • Légzési nehézség
  • Fáradtság
  • Egyes betegeknél jelentkezhet: izomfájdalom, orrdugulás, orrfolyás
  • Ezek a tünetek általában enyhék és fokozatosan jelentkeznek
  • Vannak olyan fertőzöttek, akiknél nem alakul ki semmilyen tünet és nem érzik magukat

betegnek

Mennyire lesz valaki súlyos beteg, ha megfertőződik?

• Nagyon fontos tudni, hogy ha még meg is fertőződik valaki, a legtöbb esetben - az

influenzához hasonló tünetekkel - enyhe lefolyású a betegség.

• A legtöbben (nagyjából 80%) bármely speciális kezelés nélkül felépülnek a betegségből.

GYERMEK MINTAVÉTELI HELYEK

• Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet 1089 Bp., Üllői út 86. 1089 Budapest,

Delej utca 13-15. Hétfő-Péntek: 8:30 - 9:30 06-1-459-9175 HOGYI Sürgősségi

Betegellátó Osztály

• Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet Budapest 1106 Maglódi út 89-91.

Sebészeti Osztály 10 órától 12 óráig 30/359 4378 CORDEN BZSK M3 Labor